Eвропейската алтернатива на Турция е неизбежна и
един ден тя ще бъде неотделима част от Европа като политическо, икономическо и културно пространство !

Орхан Памук

728x90,booking

Booking.com

travel-in-turkey

travel-in-turkey
travel-in-turkey

вторник, 8 септември 2009 г.

Наводнения в Турция - Бедствие като на филм - 8 мъртви - 08.09.2009 г. !

Marmara'yı yağmur vurdu

Mehmet YİRUN- Şenol AKSOY/SARAY(Tekirdağ), (DHA) - A.A

Marmara Bölgesi güne selle başladı. Sağanak yağmurun ardından aniden bastıran sel trafiği alt üst etti. Selimpaşa, Çatalca, Silivri ve Saray'ın büyük bölümü sular altında kaldı. En büyük dram ise sele kapılan bir hayvan çiftliğinde yaşandı. Sular tüm aileyi yok etti. E-5 ve TEM uzun süre trafiğe kapandı. Mahsur kalanlar ancak askeri helikopterlerle kurtarıldı. Şu ana kadar 8 kişi hayatını kaybetti. Onlarca kişi de kayıp...
-
Hürriyet Video'larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

-
İŞTE FELAKETİN VİDEOSU

SEL TEKİRDAĞ'I VURDU - GALERİ

HELİKOPTER BÖLGEYE HAREKET ETTİ - GALERİ

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Marmara ve Trakya sağanak yağışa teslim oldu. İstanbul Selimpaşa'da aşırı yağış nedeniyle E-5 karayolu trafiğe kapandı. Onlarca

Hayatını kaybeden Büşra ve Berna Çakar
otomobil sular altında kaldı. Araçlarında mahsur kalanlar için kurtarma operasyonu yapıldı.

Kıyıkent'te sular altında kalan evlerde mahsur kalan vatandaşlar itfaiye botlarıyla kurtarıldı. Silivri'de bir kişi hayatını kaybetti.

Yağış nedeniyle TEM otoyolu Edirne önünde ulaşıma kapandı. TEM ve E-5 ancak öğleden sonra trafiğe açılabildi.

5 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Tekirdağ'ın Saray İlçesi'ne bağlı Bahçeköy ve Güngörmez köylerinin yakınından geçen Kambursöğüt Deresi, aşırı yağışlar nedeniyle gece 03.30 sıralarında taştı. Taşkın, iki köydeki çok sayıda evi sular altında bıraktı. Bazı ağıllarda bulunan büyükbaş hayvanlar telef oldu.

Saray İlçesi'nde de su baskınları hasara neden oldu. İlçeye bağlı bir çok köyde evler ve çiftlikler sular altında kaldı. Güngörmez köyü mevkinde bulunan ve sular altında kalan bir hayvan çiftliğinde 5 kişi kayboldu. Öğlen saatlerine kadar ancak 3'ünün cesedine ulaşıldı. Bahçeköy ise iki kişi hayatını kaybetti.

İSTANBUL'DA ÇOK SAYIDA EVİ SU BASTI

Dün akşam saatlerinden itibaren kentte etkisini artıran ve gece boyunca da devam eden sağanak yağış, Silivri, Çatalca, Küçükçekmece, Avcılar, Kartal, Pendik ve Tuzla'da da etkili oldu.

Silivri ve Çatalca'da su baskını nedeniyle evlerinde mahsur kalan vatandaşlar, itfaiye ekiplerince çıkarıldı. Ev ve iş yerlerine dolan sular ise itfaiye ve İSKİ ekiplerince tahliye edildi.

Bu arada, Çatalca Devlet Hastanesi'nin polikliniklerini de su bastığı, itfaiye ve orman bölge müdürlüğü ekiplerince suyun tahliye edilmeye çalışıldığı belirtildi.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz, ancak baş edemiyoruz. Çevre ilçelerden yardım istedik. Değişik noktalarda kurtarma çalışmaları sürüyor” dedi.

PENDİK'TE 5 KATLI BİNAYA YILDIRIM DÜŞTÜ

Bu arada, Pendik'te 5 katlı bir binanın çatı katına yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı.

Yangın, olay yerine gelen itfaiye görevlilerince diğer katlara sıçramadan söndürüldü.

ŞİDDETLİ POYRAZ NEDENİYLE ADA SEFERLERİ İPTAL

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/denizci.jpgKuzey Ege Denizi'nde etkili olan fırtına, Gökçeada-Kabatepe ile Bozcaada-Geyikli hattındaki arabavapur seferlerini olumsuz etkiledi. Saatteki hamle hızı zaman zaman 70 kilometreyi aşan poyraz nedeniyle, ilk olarak sabah 07.00'de Gökçeada'dan Kabetepe'ye yapılması gereken sefer iptal edildi. Geyikli'den ise sabah 07.30'da Bozcaada'ya ulaşan araba vapurunun ardından, 10.00'daki sefer hava muhalefeti nedeniyle ertelendi.

Hurriyet

Portal Turkey

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Петиция за свалянето на имунитета на Волен Сидеров

Избитите от комунистическия режим на Тодор Живков по време на т.нар. "Възродителен процес".2