Eвропейската алтернатива на Турция е неизбежна и
един ден тя ще бъде неотделима част от Европа като политическо, икономическо и културно пространство !

Орхан Памук

728x90,booking

Booking.com

travel-in-turkey

travel-in-turkey
travel-in-turkey

събота, 29 август 2009 г.

“Заман”: Българска медия води кампания срещу новините на турски език по БНТ !

КЛИКНЕТЕ ВЪРХУ СНУМКАТА !

Анадолска агенция: Частна телевизия в България събира подписка срещу новините на турски !

29 август 2009 | 02:48 | Агенция "Фокус"

София. Частна телевизия в България събира подписка за прекратяване излъчването на новинарски бюлетин на турски език по Българската национална телевизия (БНТ), съобщи Анадолската агенция.
Новините на турски се излъчват по 15 минути на ден през последните осем години. Кампанията на частния канал Скат е с подкрепата на ултранационалистическата партия Атака, която е свързана с телевизията, отбелязва агенцията. Служители на Скат вече събират подписи на български граждани в големите градове, включително столицата София.

България Таймс


28.08.2009

Bulgaristanda Türkçe karşıtı kampanya!

Bulgaristan`da "Skat TV" adlı özel televizyon kanalı Bulgaristan Devlet Televizyonu`nda (BNT) Türkçe haberlerin yayından kaldırılması için imza kampanyası başlattı.
Ülkede 8 yıldır günde 15 dakika olarak yayınlanan Türkçe haber bülteninin yasaklanmasını talep eden ATAKA partisinin isteği üzerine başlatılan kampanya çerçevesinde SKAT TV elemanları başta Başkent Sofya olmak üzere büyük şehirlerin merkezlerine kurdukları standlarda halktan imza toplamaya çalışıyor.
Kendisini "araştırmacı gazeteci" olarak tanıtan kampanya sorumlusu Nenço Nenov, "BNT' de Türkçe haber yayınlarının yasaklanması SKAT izleyicilerinin bir talebidir. İzleyicilerimiz Devlet Televizyonunda Türkçe yayın istemiyorlar. Toplanan imzaları Eylül ayında parlamentoya ulaştıracağız" dedi.
"BULGARİSTAN'DA TÜRK YOK"

Büyük bir bölümü orta yaşın üzerindeki vatandaşlardan olmak üzere Sofya;da 2 bin 200, ülke genelinde ise 40 bin imza toplandığını belirten Nenov, "Bulgaristan'da Türk yok. Müslümanlar var. Kendini Türk olarak görenler sadece kendilerine zarar veriyorlar" iddiasında bulundu.
BNT' deki Türkçe haber yayınların halk arasında ayrım yarattığını öne süren Nenov Bulgaristan'ın resmi dilinin Bulgarca olduğunu ve her Bulgar vatandaşının Bulgarca bilmesi gerektiğini söyledi.
Nenov, Eylül ayı sonuna dek sürdürmeyi planladıkları kampanyadan sonra bu kez TRT' de Bulgarca yayın yapılması talebi ile başka bir kampanya başlatacaklarını bildirdi. Nenov Türkiye;de yaşayan Bulgaristan vatandaşlarından bu konuda istek geldiğini ileri sürdü.
Başbakan Boyko Borisov, parlamentoda kendisine şartsız destek veren tek parti olan ATAKA' nın Türkçe haberleri yasaklanması talebinin parlamento grupları arasında görüşülmesi gerektiğini söylemişti.

http://www.korhaber.com

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Петиция за свалянето на имунитета на Волен Сидеров

Избитите от комунистическия режим на Тодор Живков по време на т.нар. "Възродителен процес".2