Eвропейската алтернатива на Турция е неизбежна и
един ден тя ще бъде неотделима част от Европа като политическо, икономическо и културно пространство !

Орхан Памук

728x90,booking

Booking.com

travel-in-turkey

travel-in-turkey
travel-in-turkey

вторник, 1 декември 2009 г.

В България разследват приходите и данъчните задължения на поп и фолк изпълнители, пише турско издание !

В България разследват приходите и данъчните задължения на поп и фолк изпълнители, пише турско издание !

01 декември 2009

София/Анкара. Националната агенция по приходите в България продължава операциите си на натиск срещу неправомерни длъжници на данъци, за да възспре намаляването на приходите на хазната в условията на криза, пише турското електронно издание Тюмгазетелер. Проучват се приходите и данъчните задължения на 16 поп, рок и фолк изпълнители за притежавано имущество и дължими данъци към хазната. НАП разследва приходите за последните 5 години на най-популярните изпълнители в България. Продължават също и операциите по проучване на имущество и данъчни задължения на собствениците на заведения и нощни клубове в страната, както и хонорарите, плащани на певците. Според първите разследвания на данъчните инспектори звездата на фентъзи музиката в страната Азис е най-прилежният данъкоплатец. За 2008 година от концерти, продадени албуми и участия в шоута Азис е спечелил 1 милион лева /500 000 евро/.
Проучването на приходите на 16-те изпълнители ще приключи до края на месеца, посочват от НАП. Сред проучваните са Ивана, Глория, Деси Слава, Софи Маринова и Лили Иванова.
В България най-тежкото наказание за укриване на данъци е 8 години затвор.

АФ / Портал Турция

>>>


Şarkıcılar maliye kıskacında !

Bulgaristan`da Ulusal Gelirler Ajansı (NAP), kriz yüzünden vergi gelirinin azalmasını önlemek üzere başlattığı kıskaç operasyonlarını sürdürüyor.

Ulusal Gelirler Ajansı, şimdi de ülkenin en ünlü 16 pop, rock ve folk şarkıcısının mal beyanları ve vergi ödemelerini mercek altına aldı.

NAP`ın oluşturduğu listede yer alan şarkıcıların son 5 yıllık mal ve gelir beyanları titizlikle inceleniyor. Sahip oldukları mülk ve kullandıkları araçlarının yasallığı araştırılıyor. Vergi müfettişleri, şarkıcıların sahneye çıktığı gece kulübü, bar ve eğlence merkezlerinin sahiplerini de araştırma kapsamına dahil ediyor. Şarkıcılara ödenen ücret ile beyan edilen gelirler karşılaştırılıyor.

Yetkililer, ilk tespitlerine göre ülkede fantezi müziğin en büyük yıldızı olan Azis`in aynı zamanda en dürüst vergi mükellefi olduğunu açıkladı.

Verilen bilgiye göre, konser, albüm satışları ve `talk şov` sunuculuğundan 2008 yılında 1 milyon leva (500 bin avro) civarında gelir elde eden Azis, son kuruşuna kadar tüm gelirini beyan ederek vergisini ödedi.

Bol makyajlı ve frapan giyimli Azis, 2005 yılında Bulgaristan`da ülkenin en büyük Çingene örgütü Evroroma Partisi`nin milletvekili adayı olmuş ve dünya çapında ün kazanmıştı.

Daha önce ülkede `Bentley` limuzin ve lüks yat sahiplerinin gelir durumunu da araştıran NAP müfettişleri, 16 şarkıcının durumuyla ilgili çalışmalarını ay sonuna kadar tamamlayacaklarını bildirdi. Listede, ülkede popüler olan İvana, Gloriya, Desi Slava, Sofi Marinova ve Lili İvanova gibi isimler yer alıyor.

Bulgaristan`da büyük miktarda vergi kaçakçılığı için 8 yıla kadar hapis cezası uygulanabiliyor.

http://www.tumgazeteler.com / Portal Turkey

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Петиция за свалянето на имунитета на Волен Сидеров

Избитите от комунистическия режим на Тодор Живков по време на т.нар. "Възродителен процес".2